Pasirodė šiuolaikinės operos „Nidos mokyklos kronika“ vinilinė plokštelė

Praėjusiais metais Neringoje sukurta šiuolaikinė opera-garsinis pasivaikščiojimas „Nidos mokyklos kronika“ išleista vinile.

Šiuolaikinė opera „Nidos mokyklos kronika“ – tai garsinė kelionė laiku, vedanti nuo gilios Nidos praeities iki audringo abiejų pasaulinių karų laikotarpio ir atskleidžianti autentiškus Nidos mokyklos mokytojų įrašus mokyklos metraštyje 1923–1944 m. Skirtingų laiko metaforų garsinės skiautės, struktūriškai migruojančios nuo tradicinio akustinio iki abstraktaus elektroninio skambesio, mozaiką kuria iš ramaus Nidos žvejų kasdienio gyvenimo, jūroje siautėjančių audrų, karo baisumų ir trapių žmogiškų santykių.

Įrašai metraštyje virsta laiškais, kuriuos istorinėse audrose vienas kitam rašo du įsivaizduojami personažai, ieškantys ne tik prarasto laiko, bet ir vienas kito. Operoje smėlio, vandens, vėjo ir elektrostatiniai garsovaizdžiai susipina su Neringos gyventojų istorijas įgarsinusių aktorių Vytauto Anužio, Karolinos Kontenytės ir Jono Baranausko balsais, Čiurlionio kvarteto ir choro „Melos“ atliekama muzika, o ypatingą realumo jausmą sukuria binauraliniai garso įrašai ir kinematografinės muzikinės kompozicijos. Režisierius ir kompozitorius – Jonas Jurkūnas, libreto autorė – Kristina Savickienė.

LR Prezidento dr. Gitano Nausėdos ir Vilijos Gerulaitienės sudaryta knyga „Nidos mokyklos kronika“, išleista 2016 metais. Knygos centre – 1923–1944 m. tuometinio Nidos mokyklos vyriausiojo mokytojo Henry‘ioFuchso ir jo kolegų pildyta kronika, kurioje išsamiai aprašoma Nidos mokyklos įkūrimo ir pastatymo istorija, vietos bendruomenės kasdienybė, reikšmingi Kuršių nerijos ir Klaipėdos krašto įvykiai. Tris pagrindinius mokyklos kronikos dokumentus, apimančius skirtingus laikotarpius, papildo gausios nuotraukos ir laikraščių ištraukos.

Šį rudenį pasirodžiusi plokštelė  išleista labai ribotu, 100 egzempliorių tiražu.

Plokštelės leidybą parėmė Asociacija LATGA.